Wszechnica Edukacyjna

Serdecznie zapraszamy na wykład Wszechnicy Edukacyjnej Targówek pt. „Złość – skąd się bierze, czy jest potrzebna, co przykrywa i jak na nią reagować?" – 9 marca 2020 r. o godz. 17:00 w Sali Konferencyjnej Urzędu Dzielnicy Targówek.

Wykład poprowadzi dr Elżbieta Zubrzycka, magister psychologii i biologii, założycielka Gdańskiego Wydawnictwa Psychologicznego, autorka wielu bestsellerowych książek o charakterze edukacyjnym i twórczyni programu „Bezpieczne Dziecko", mający chronić dzieci przed przemocą i wykorzystaniem seksualnym. Pracowała z dziećmi i rodzinami w Poradni Nerwic w Gdańsku jako terapeuta, wykładała na Uniwersytecie Gdańskim i prowadziła prace naukowe w ramach projektów międzyresortowych, występowała na konferencjach i kongresach krajowych oraz zagranicznych.

Podczas wykładu Pani dr Elżbieta Zubrzycka opierać się będzie na dwóch książkach swojego autorstwa: „Za zasłoną złości" oraz „Przetrwać burzę. Co może zrobić dziecko, kiedy rodzice się kłócą" (w przygotowaniu). Złość jest potężnym uczuciem, które dotyczy każdego z nas. Czujemy się udręczeni, gdy sami przeżywamy jej za dużo, ale też wtedy, gdy w rodzinie lub pracy przebywamy z ludźmi, którzy dużo się złoszczą. Czy złość jest potrzebna? A jeśli tak, to kiedy? W jaki zdumiewający sposób zmienia człowieka to potężne uczucie? Dlaczego wynika z bezradności? Jak nad nią zapanować doraźnie i długofalowo? Ostatnim poruszanym zagadnieniem będzie dyskusja nad tym, co przeżywają dzieci, kiedy rodzice się kłócą i jak mogą zadbać o siebie w tej przerażającej dla nich sytuacji.

Zaproszenie

Stowarzyszenie dla Rodzin informuje, iż prowadzi nabór na edycję bezpłatnych WARSZTATÓW UMIEJĘTNOŚCI WYCHOWAWCZYCH DLA RODZICÓW w ramach projektu Lokalny System Wsparcia na Targówku.

warsztaty70320

Warsztaty

Stowarzyszenie dla Rodzin informuje, iż prowadzi nabór na bezpłatny w ramach projektu Lokalnego Systemu Wsparcia na Targówku WARSZTAT DLA RODZICÓW DZIECI, KTÓRE BORYKAJĄ SIĘ Z NADUŻYWANIEM KOMPUTERA I INNYCH URZĄDZEŃ ELEKTRONICZNYCH .

warsztatykomnuter

Informacja

Zapisy dziecka na wolne miejsca na Zimę w mieście w SP 84 ruszają dnia 29 stycznia 2020 roku. Trzeba pobrać Kartę uczestnika z Sekretariatu lub z biblioteki (budynek główny do godz. 17.00) .

Więcej artykułów…