Targówek dla Ukrainy

Targówek dla UKRAINY v2 1

Szanowni Państwo,
w obliczu wojny, tragedii naszych wschodnich sąsiadów, SP 84 przyłączyła się do akcji ,,Targówek solidarny z Ukrainą” organizowanej przez Podkarpacki Oddział Polskiego Czerwonego Krzyża oraz Związek Harcerstwa Polskiego - Chorągiew Podkarpacka i #napomocUkrainie organizowanej przez Mazowiecki Oddział Polskiego Czerwonego Krzyża w Warszawie. Ogłaszamy zbiórkę najpotrzebniejszych artykułów dla ukraińskich rodzin przekraczających granicę.
Dary z tych akcji trafią na punkty recepcyjne przy przejściach granicznych zlokalizowanych w województwie podkarpackim (Hrebenne, Korczowa, Medyka) i do Mazowieckiego Oddziału Polskiego Czerwonego Krzyża w Warszawie. Pierwszy transport ze zbiórki odbędzie się w środę 2 marca 2022 r. Potrzebne rzeczy (wykaz poniżej) można przekazać we wszystkich lokalizacjach szkoły (Radzymińska 227, Radzymińska 232, Topazowa 26).

WSZYSTKIE RZECZY POWINNY BYĆ NOWE
1) Żywność długoterminowa:
- żywność w małych porcjach zapakowana hermetycznie, np. kabanosy, konserwy opakowane pieczywo, suchary, wafle ryżowe, rogale,
- makarony, mąka, ryż, kasza, olej, mleko UHT,
- suszone owoce i orzechy w małych opakowaniach,
- warzywa/owoce w puszkach (np. fasola, groszek, kukurydza, ananas, brzoskwinia)’
- batony, czekolady,
- woda w małych butelkach,
- soki butelkowane, musy,
- kawa, herbata, cukier;
2) Materiały higieny:
- ręczniki płócienne średnie,
- ręczniki papierowe, papier toaletowy,
- pampersy dla dzieci, chusteczki wilgotne dla dzieci,
- środki higieniczne, podpaski, kosmetyki i maszynki jednorazowe do golenia,
- mydło w płynie, żele pod prysznic, szampon, pasta do zębów, szczoteczki do zębów,
- środki do mycia sanitariatów;
3) Ubrania tylko nowe:
- bielizna damska i męska,
- bielizna dziecięca 6-13 lat,
- skarpetki, podkoszulki;
4) Ekwipunek:
- śpiwory,
- koce,
- jednorazowe talerzyki, miski, kubki, sztućce;
5) Środki opatrunkowe:
- koce termiczne, gazy jałowe, kompresy jałowe, opaski dziane, bandaże elastyczne, ampułki soli fizjologicznej, środki odkażające, rękawiczki jednorazowe, chusty opatrunkowe sterylne, opaski uciskowe, nożyczki do opatrunków;
6) Zabawki tylko nowe:
- niewielkie zabawki jednoczęściowe, małe pluszaki.
Społeczność SP 84 zawsze spieszy z pomocą potrzebującym. Jesteśmy pewni, że i tym razem również zjednoczymy się w swoich działaniach na rzecz pomocy Ukrainie.
Koordynatorami akcji w SP 84 są Państwo: Justyna Jaworska, Mariola Jejno, Kacper Malinowski, opiekunowie Szkolnego Wolontariatu i Małgorzata Wierbiłowicz, kierownik świetlicy. W razie pytań służą pomocą.

Łączę wyrazy szacunku
Zofia Rostek